Kranio-sakrální uvolnění

Kranio-sakrální uvolnění má hluboké relaxační účinky a je velmi vhodné jako součást procesu osobního růstu a v konečném důsledku navozuje pocit pohody a štěstí.

Co se děje při kranio-sakrálním uvolnění?

Kranio-sakrální uvolnění je terapeutická metoda, která nám celostním a bezpečným přístupem pomáhá najít cestu k  rovnováze - tedy zpět ke zdraví.  Název terapie vychází z latinských názvů pro lebku (cranium) a kost křížovou (sacrum).

Ošetření probíhá tak, že klient leží oblečen na lehátku v pohodlné poloze a ošetřující mu podle potřeby a po dohodě přikládá ruce na nebo pod tělo. Zůstává s ním ve velmi lehkém a hranice respektujícím kontaktu.

Pomocí kranio-sakrálního uvolnění se aktivují léčivé procesy na  všech úrovních – fyzické, psychické, emocionální i spirituální. Klient se během ošetření dostává do stavu hluboké relaxace a tělo tak regeneruje své energetické zdroje. V průběhu procesu nemusí být všechny prožitky související s průběhem terapie jen příjemné, ale v konečném důsledku se dostavuje znovuobnovení životní energie a pohody. Ošetřující pomáhá klientovi podpořit jeho vlastní životní rytmus „dech života“ - univerzální léčivou sílu. 

Frekvence ošetření je individuální. Pro docílení větších změn se doporoučuje projít sérii 6 – 10 ošetření s kratším odstupem (1–2 týdnů). Terapie je vhodná pro všechny věkové kategorie – od miminek až po seniory.

 

V jakém případě není kranio-sakrální uvolnění vhodné?

Technika kranio-sakrálního uvolnění je zcela bezpečná a nelze jí nikterak ublížit. Kontraindikací je nedoléčený úraz nebo čerstvá operace hlavy a páteře, stav po mozkové mrtvici, po infarktu a podezření na krvácení do mozku. Po úplném doléčení výše zmíněných nemocí, úrazů, operací (minimálně 4 měsíce) je naopak velmi vhodnou metodou pro podporu rekonvalescence.